29.05.2011

fairytale

Today i had a really hard day.... but before that happend  i went to the shopping centre to relax and to check the differences in prices between Poland and UK(as i spent  long time there). I realized that if you want to buy something for example in zara you need to have a lot of money and i am spending with the pain in my heart. I bought lovely shoes and now i am like Oh my god i dont know if they are worth it, they were too expensive, shall i refund them?  how to buy and spend not too much ??  apart from buying during the sales nothing else i can figure out!


me in zara dress and shoes
all together over 100£

2 komentarze:

  1. szkoda, że cena ubrań z zary często nie przekłada się na ich jakość. swoją drogą fascynuje mnie w jaki sposób inditex buduje obraz swoich marek bo jakościowo bershka, oysho, zara itp są w dużym stopniu takie same (często takie same "szmaty" niestety), a jednak rozrzut cenowy jest dość spory. takie ot, moje luźne przemyślenia ;) co do stroju to sukienka jest śliczna :)

    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. ja tez sie z Toba zgadzam, jedynie lepszej jakosci jest zaraz woman ale za mega wielkie ceny, jakos porownywalna jest do angielskiego primarka! Zara to wielka firma zatrudniajaca tysiace ludzi i okolo 2tys projektantow wiec nie ma co sie spodziewac cudow
    pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń